მარნეულის მუნიციპალიტეტი
ოფიციალური ვებგვერდი
ცხელი ხაზი
სპორტი

 

მარნეულმა საქართველოს ჩემპიონატს კრივში უმასპინძლა
18 თებ 2019
 

მოგეხსენებათ, რომ 14-17 თებერვალს, მარნეულში გაიმართა საქართველოს 2019 წლის ჩემპიონატი ჭაბუკ მოკრივეთა შორის.
აღსანისნავია, რომ მარნეულელმა მოკრივეებმა, ჩემპიონატში, სხვადასხვა წონით კატეგიორიაში, წარმატებით იასპარეზეს.
აღნიშნულ ჩემპიონატში მარნეულის სპორტსკოლის სპორტსმენმა გიორგი ჟორჟოლიანმა 60 კგ– წონით კატეგორიაში და ეშკინ გუსეინოვმა 48 კგ – წონით კატეგორიაში პირველი ადგილი დაიკავეს. II ადგილის მფლობელი, 63 კგ– წონით კატეგორიაში, ლევან ნავერიანი გახდა, ხოლო III ადგილი წილადხვდა აიხან ყურბანოვს, რომელიც ჩემპიონატში 46 კგ– წონით კატეგორიაში ასპარეზობდა.

სპორტული ღონისძიება, სპორტულ კომპლექს „ათა ჰოლდინგში“, საქართველოს კრივის ფედერაციის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროსა და მარნეულის მუნიციპალიტეტის სპორტული სკოლის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა.

სპორტულ ღონისძიებას საქართველოს ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები, კრივის ფედერაციის ხელმძღვანელი პირები და სხვა მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ.

აღსანიშნავია, რომ თითოეულ წონით კატეგორიაში გამარჯვებული სპორტსმენები შესაბამისი ხარისხის მედლებით და სიგელებით დაჯილდოვდნენ.

მარნეულის მუნიციპალიტეტი ულოცავს სპორტსკოლის სპორტსმენებს ჩემპიონატში მიღწეულ შედეგებს და წარმატებებს უსურვებს.

ასეთია ჩემპიონატის შედეგები:
46 კგ.
I ადგილი - ჩხეიძე რევაზ (ხობი)
II ადგილი - თეგაშვილი გელა (წნორი)
IIIადგილი - ბურნაძე გიგა (ვარიანი)
- ყურბანოვი (მარნეული)

48 კგ.
I ადგილი - გუსეინოვ ეშკინ (მარნეული)
II ადგილი - დათუაშვილი გიორგი (ქუთაისი)
IIIადგილი - სადუკოვი შალვა (თბილისი)
- ბიბილაშვილი ნიკა (თბილისი)

50 კგ.
I ადგილი - რყებუჩავა საბა (ფოთი)
II ადგილი - გუსეინოვ ელშად (თბილისი)
IIIადგილი - სიჭინავა პაპუნა (ზუგდიდი)
- გაბრიჩიძე ნიკოლოზი ( ქუთაისი)

52 კგ.
I ადგილი - ნიქაბაძე ლუკა (გორი)
II ადგილი - ხავთასი გენო (ხოთი)
IIIადგილი - პაიანოვი იაშა (თბილისი)
- ქარჩავა ლადო (სენაკი)

54 კგ.
I ადგილი - ხრიკიან არამ (ახალქალაქი)
II ადგილი - საჯაია გიორგი (ფოთი)
IIIადგილი - ახვერდოვი თენგიზ (თბილისი)
- აბულაძე საბა (თბილისი)

57 კგ.
I ადგილი - სულეიმანოვ ელსუნ (გარდაბანი)
II ადგილი - ბაბაიანი ნიკოლოზი (თბილისი)
IIIადგილი - გვასალია აკაკი (ფოთი)
- იანქოშვილი ლევანი (თბილისი)

60 კგ.
I ადგილი - ჟორჟოლიანი გიორგი (მარნეული)
II ადგილი - მუმლაძე გაგა (ჭიათურა)
IIIადგილი - ბადალაშვილი გიორგი (თბილისი)
- ისაევი რაული (თბილისი)

63 კგ.
I ადგილი - გაგნიძე ლაშა (ჭიათურა)
II ადგილი - ნავერიანი ლევანი (მარნეული)
IIIადგილი - მელქაძე შოთა (თბილისი)
- ახალაია გიორგი (ხობი)

66 კგ.
I ადგილი - ჯანელიძე ირაკლი (ფოთი)
II ადგილი - სერგეევი ბორისი (თბილისი)
IIIადგილი - ბებიაშვილი ბექა (ქუთაისი)
- ჯუღელი ბერიკა (ზესტაფონი)

70 კგ.
I ადგილი - გუსეინოვი ანარ (თბილისი)
II ადგილი - ჭკადუა ჯონი (ზუგდიდი)
IIIადგილი - მაისურაძე თორნიკე (ვარინი)
- თოდუა გივი ( ზუგდიდი)

75 კგ.
I ადგილი - ქართველიშვილი ლუკა (ქუთაისი)
II ადგილი - ნაჭყებია ამირანი(ზუგდიდი)
IIIადგილი - ბეზოიანი იურა (თბილისი)
- ბეშიძე პაატა ( თბილისი)

80 კგ.
I ადგილი - დეკანოზიშვილი გიორგი (თბილისი)
II ადგილი - ლეკიშვილი გელა (ყვარელი)
IIIადგილი - კობერიძე საბა (რუსთავი)
- არეშიძე გიორგი (სენაკი)

80+ კგ.
I ადგილი - ჯიოშვილი თორნიკე (ერედვი)
II ადგილი - კუპატაძე გაბრიელი (თბილისი)
IIIადგილი - წაქაძე სოსო (ზესტაფონი)
- წურწუმია რომანი (ფოთი)



 
 
მნახველთა რაოდენობა: 910
 
 
 
სპორტი
 
     
    სიახლეები
    2019 სექტემბერი
    ორშსამოთხხუთპარშბკვ
    1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30